U r z ą d   G m i n y   Ł a z i s k a
24-335 Łaziska
powiat opolski  województwo lubelskie
 
Odwiedzasz nas w czwartek, 21 marca 2019 r.
Menu witryny
 Strona startowa
Informacje o Gminie
 Info o Gminie
 Władze Gminy
 Jednostki organizacyjne
 Oświata
 Kultura
 Sport
 Przyroda
 Infrastruktura techniczna
 Działalność gospodarcza
 Rolnictwo
 Gospodarka odpadami komunalnymi
Aktualności...
 Informacje Rady Gminy
 Informacje Urzędu Gminy
 Informacje dla inwestorów
 Informacje wyborcze
 
 Kontakt z nami
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Łaziska
 
Witryna założona 2006.08.16
Ostatnia aktualizacja strony 2018.06.07
Strona wyświetlona 7 253 razy
 
Informacje Urzędu Gminy.Pobierz potrzeny Ci program komputerowy
 
Aby ułatwić Państwu korzystanie z naszych stron poniżej zamieszczamy wykaz bezpłatnych programów komputerowych, które umożliwią Państwu odczytanie prezentowanych przez nas dokumentów i informacji.
 
 
7-zip 329 / 420
7-Zip to darmowy program do kompresji charakteryzujący się wysokim stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z).
Stanowi mocną konkurencję dla bardzo popularnych WinRAR i WinZip. Po instalacji następuje integracja z powłoką systemu, program tworzy wpisy w menu kontekstowym.
Pakowanie / Rozpakowywanie: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP i WIM
Rozpakowywanie: AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR i Z
7-zip może być używany bez żadnych opłat w środowisku domowym i korporacyjnym, instytucjach państwowych, szkołach oraz organizacjach non-profit.
Dokumenty przez nas udostępniane, wymagające tego programu oznaczone są ikoną
 
 
 
 
Adobe Reader 11 PL 396
Adobe Reader to najpopularniejsza wśród użytkowników i bezpłatna przeglądarka dokumentów zapisanych w formacie PDF. Aplikacja poza możliwością otwierania materiałów PDF pozwala również na ich wygodne drukowanie oraz wzbogacanie komentarzami i zaznaczanie wybranych fragmentów poprzez zakreślenie. Dysponuje ona mechanizmem piaskownicy (tzw. sandbox), umożliwiającym przeglądanie dokumentów w odseparowanym od systemy środowisku, a także obsługuje zawarte w nich multimedia - pliki wideo. Adobe Reader obsługuje pliki PDF z formularzami, umożliwiając ich wygodne wypełnianie. Oprogramowanie obsługuje wszelakie dokumenty PDF z zachowaniem oryginalnego wyglądu, czcionki, kolorystyki i grafiki. Sprawnie radzi sobie ono również z zaszyfrowanymi materiałami i podpisanymi cyfrowym podpisem. W skład Adobe Reader wchodzą ponadto pluginy, pozwalające na pracę z plikami PDF bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.
 
 
 
Foxit Reader 335 / 375
Program, który służy do przeglądania dokumentów PDF. Bardzo dobrze sprawdza się jako alternatywa dla Adobe Readera. Foxit Reader w odróżnieniu od Adobe Reader jest zdecydowanie "lżejszy", jego działanie i wczytywanie dokumentów jest szybkie bez utraty funkcji jakie umożliwia Adobe Reader.
Foxit Reader umożliwia drukowanie dokumentów, przeszukiwanie zawartości dokumentu, kopiowanie treści oraz grafiki. Przeglądanie wielu dokumentów jednocześnie jest bardzo wygodne dzięki obsłudze dokumentów na kartach. Współpracuje z większością przeglądarek.
 
 
 
Libre Office 376 / 389
LibreOffice to darmowy pakiet biurowy o otwartym kodzie źródłowym (opensource). Jest on rozwijany na bazie dobrze znanego niegdyś OpenOffice.org od 2010 roku.
LibreOffice cieszy się coraz większą popularnością oraz uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Spowodowane jest to za sprawą rozbudowanej funkcjonalności pakietu, co sprawia, że z powodzeniem może on stanowić alternatywne rozwiązanie w stosunku do komercyjnego pakietu biurowego Microsoft Office.
W skład pakitu wchodzą:
- Writer [edytor tekstu]
- Calc [arkusz kalkulacyjny]
- Impress [edytor prezentacji]
- Draw [edytor grafiki]
- Math [program do tworzenia formuł matematycznych]
- Base [program do tworzenia baz danych]
LibreOffice może być używany bez żadnych opłat w środowisku domowym i korporacyjnym, instytucjach państwowych, szkołach oraz organizacjach non-profit.
 
 
 
Apache OpenOffice 383 / 406
Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje:
- Writer [edytor tekstu]
- Calc [arkusz kalkulacyjny]
- Draw [edytor grafiki]
- Impress [edytor prezentacji]
- Base [program do tworzenia baz danych]
- Math [program do tworzenia wzorów matematycznych]
Program stanowi alternatywne rozwiązanie w stosunku do komercyjnego pakietu biurowego Microsoft Office.
Apache OpenOffice może być używany bez żadnych opłat w środowisku domowym i korporacyjnym, instytucjach państwowych, szkołach oraz organizacjach non-profit.
 
 
 
WPS Office 355 / 411
WPS Office to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".
W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe
- WPS Writer [edytor tekstu]
- WPS Spreadsheets [arkusz kalkulacyjny]
- WPS Presentation [program do tworzenia prezentacji]
Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.
Zaletą WPS Office jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.
Użytkownicy domowi mogą używać go bezpłatnie do zastosowań niekomercyjnych.
 
 
 
 
 
 Powrót do poprzedniej strony
 
Design by  Robert Rusek dla © Urzędu Gminy Łaziska AD 2006