Sport w Gminie Łaziska

Na terenie Gminy działa Gminny Klub Sportowy „Wodniak” – Piotrawin – Łaziska. Klub prowadzi sekcję piłki nożnej seniorów i juniorów. Jest również głównym organizatorem masowych imprez sportowych dla młodzieży Gminy (halowy turniej piłki nożnej, indywidualne i drużynowe mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym, wakacyjna impreza pod hasłem „Wakacje ze sportem).

28 grudnia 2004 roku przy Szkole Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej powstał Uczniowski Klub Sportowy „UKS KĘPA PIOTRAWIŃSKA” z sekcją tenisa stołowego. Zawodnicy klubu starują w rozgrywkach Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategorii Skrzat, Żak, Młodzik i Kadet. Wspólnie z klubem „Wodniak” współorganizują turnieje tenisa stołowego. Z zaprzyjaźnionymi klubami z kraju przeprowadzają turnieje o zasięgu ogólnopolskim. Organizują cykliczny turniej tenisa stołowego dla dzieci ze szkół podstawowych „Gminna Mini Liga Tenisa Stołowego”.

Strona internetowa klubu

Młodzież Gimnazjum w Łaziskach może się pochwalić wieloma osiągnięciami w lekkiej atletyce, piłce nożnej, tenisie stołowym.
Oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej znacznie poprawi warunki treningu i prowadzenia takich dziedzin sportu jak piłka siatkowa i koszykówka.

Na terenie Gminy, w budynku Gimnazjum, mamy również ogólnodostępną siłownię. Uzupełniany corocznie sprzęt pozwala na uprawianie bardziej wszechstronnych ćwiczeń atletycznych.