Szanowni Mieszkańcy.
Dnia 30.07.2022r.( sobota) przez teren Gminy Łaziska przejedzie Tour de Pologne realizujące Etap I wyścigu – KIELCE, ŚWIĘTOKRZYSKIE – LUBLIN/ 218,8 km. Peleton wjedzie do naszej gminy od strony Gminy Józefów nad Wisłą i kolejno przejedzie przez miejscowości Piotrawin, Kamień, Janiszów, Łaziska, Niedźwiadę Dużą w kierunku miejscowości Zagłoba w Gminie Wilków. Planowany czas dotarcia wyścigu do naszej gminy to godziny popołudniowe, tuż po godzinie 14:00.
Zwracamy się uprzejmą prośbą o ograniczenie wyjazdów z posesji i poruszania się pojazdami i sprzętami rolniczymi po wyznaczonej trasie wyścigu w godzinach od 14:00 do 15:00.
Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym, które pojawią się chwilę przed i w czasie przejazdu wyścigu przez Gminę Łaziska. Bezpieczeństwa na drogach będzie pilnowała Policja oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do kibicowania oraz podziwiania wspaniałego, prestiżowego wyścigu kolarskiego.