Szanowni Państwo,

informujemy, że decyzją władz państwowych z dniem 6 maja 2020 r. zniesione zostały obowiązujące ograniczenia dotyczące funkcjonowania m. in. oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ostateczną decyzję o rozpoczęciu zajęć opiekuńczych w tych oddziałach pozostawiono władzom samorządowym. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Gminy Łaziska władze samorządowe podjęły decyzję o dalszym zamknięciu oddziałów przedszkolnych i pozostawieniu najmłodszych mieszkańców naszej Gminy w domach. Decyzja ta została podjęta po konsultacji z dyrektorami szkół podstawowych i rodzicami dzieci uczęszczających do tych oddziałów.

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa zarówno dzieciom, rodzicom jak i kadrze pracującej w oddziałach przedszkolnych jest naszym priorytetem. Jesteśmy przekonani, że  przy wspólnym wysiłku i respektowaniu istniejących ograniczeń uda nam się wkrótce w sposób bezpieczny przeprowadzić powrót naszych najmłodszych mieszkańców Gminy do oddziałów przedszkolnych.

Informacje o ewentualnych zmianach w zakresie uruchomienia oddziałów przedszkolnych będą Państwu na bieżąco przekazywane.