„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców oraz zachęcić ich do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.  Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Polskich nad armią bolszewicką podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada to okazja do integracji lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag do każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu. Wojewoda Lubelski udzielając dotacji celowej pochodzącej z rezerwy ogólnej budżetu państwa udzielił Gminie Łaziska dotacji w wysokości 8.000,00 zł z przeznaczeniem na maszt flagowy wys. 10 m., utwardzenie terenu przy maszcie oraz wykonanie i posadowienie tablicy informacyjnej.

W dniu 11 listopada b.r. w sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy w Łaziskach na zamontowany maszt zostanie uroczyście wciągnięta flaga Polski.