Szanowni Państwo,
„Sprzątanie Gminy z ZZOKiem” to kolejna akcja, która już za nami. W dniach 26-27 kwietnia 2024 roku, korzystając z dogodnej pogody, w ciągu zaledwie kilku godzin posprzątaliśmy znaczny teren gminy, zbierając znaczne ilości śmieci, które pochodziły głównie z obszarów wokół dróg publicznych, szkół, brzegów Wisły oraz lasów. Jak się okazuje, mimo licznych akcji edukacyjnych, ludzie nadal pozostają skłonni wyrzucać niemal wszystko przy drodze albo w lesie.
Do szeroko zakrojonej akcji zaangażowane zostały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy Urzędu Gminy Łaziska, a także społeczność szkolna, radni, sołtysi oraz mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Inicjatywę podjął Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach, który dodatkowo ufundował poczęstunek dla uczestników.
Akcja „Sprzątanie Gminy z ZZOKiem” stanowi wspólną lekcję szacunku dla środowiska naturalnego oraz promuje ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów.