Szanowni Mieszkańcy.
W związku ze stwierdzeniem ognisk wścieklizny na terenie województwa mazowieckiego w powiatach graniczących z województwem lubelskim, Rozporządzeniem Nr 3 Wojewody Lubelskiego z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie zapobiegania wściekliźnie na terenie powiatu opolskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego nakazuje się:
– trzymanie psów na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu.
– szczepienie kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.
Obowiązek szczepienia zwierząt domowych przeciwko wściekliźnie jest naszą wspólną odpowiedzialnością. To kluczowe, aby zapobiec potencjalnemu zachorowaniu u człowieka. W obecnej sytuacji niezaszczepione zwierzęta stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. W trosce o zdrowie ludzi i zwierząt, prosimy o stosowanie się do przedstawionych przepisów.